IPL

IPL درمان با نور پالسی تشدید شده چیست؟
نور پالسی تشدید شده (Intense Pulsed Light) یا IPL، درمانی غیر تهاجمی است که از پالس های شدت بالای نور مرئی برای بهبود ظاهر مشکلات پوستی زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
• ضایعات عروقی از جمله آنژيوم عنكبوتي (Spider Angiomas)، لک های شرابی (port wine stains)، وریدهای شکسته صورت، گونه های گلگون، روزاسه (rosacea) و رگ های قرمز در پاها
• کک و مک و علائم ناشی از افزایش سن
• خطوط و چین و چروک های صورت
• حذف موهای تیره ناخواسته
به روش جوانسازی پوست پیر شده با استفاده از IPL، روش جوانسازی نوری (photorejuvenation) گفته می شود و نیازمند یک سری درمان های IPL است.
همچنین ممکن است IPL برای کاهش آکنه و تَرَک های استریا (stretch marks) مفید باشد.

IPL چگونه کار می کند؟
سیستم های IPL طبق همان اصول کار لیزرها کار می کنند که در آن انرژی نور توسط سلول های پوست هدف دارای رنگ (کروموفورها) جذب می شود. انرژی نور به انرژی گرمایی تبدیل شده و باعث آسیب رسانی به منطقه هدف می شود. سیستم های IPL با لیزرها متفاوت هستند؛ چرا که در آنها بسیاری طول موج ها (یا رنگ ها) در هر پالس از نور، به جای فقط یک طول موج (در مورد لیزر) ارسال می شود. اکثر سیستم های IPL از فیلترها برای بهبود انرژی خروجی جهت درمان مناطق خاص استفاده می کنند. این کار سبب افزایش نفوذ بدون استفاده از انرژی بیش از حد شده و کروموفورهای خاص (عناصری از پوست که جاذب نور می باشند) را هدف قرار می دهد.
درمان با استفاده از IPL روشی است که در آن تنها لایه های پایینی پوست (درم) مورد هدف قرار می گیرند؛ بدون آن که اثری بر روی لایه سطحی پوست (اپیدرم) بگذارند. یکی از مزیت های عمده استفاده از درمان با IPL، حداقل زمان مورد نیاز برای استراحت پس از درمان می باشد (که از این نظر به روش “وقت ناهاری” نیز معروف است؛ به این دلیل که بیمار اغلب می تواند در وقت ناهار درمانش را انجام داده و بلافاصله به محل کارش باز گردد).

Epilspot Hybrid
دستگاه نور پالسی ترکیبی برای رفع موهای زائد و جوان سازی دوباره پوست با کرایودرمانی و سیستم خنک کننده دوگانه آب و هوا

مشخصات فنی:
صفحه نمایش لمسی رنگی
انرژی ماکزیمم: 45J/cm2
عمر لامپ: 30000 شات
سیستم خنک کننده دوگانه آب و هوا

مشخصات فنی IPL پرتابل Epilspot Light
صفحه نمایش لمسی رنگی
انرژی ماکزیمم: 26J/cm2
عمر لامپ: 30000 شات
سیستم خنک کننده هوا

دانلود کاتالوگ

تصاویر

* برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی، روی آنها کلیک کنید